Pirms lietošanas izlasi

Kas ir whey proteīns?

Proteīns jeb olbaltumvielas ir viena no svarīgākajām uzturvielām, kas ir nepieciešama mūsu organismam. Bez tās mēs nespētu ne nodarboties ar sportu, ne dzīvot ikdienā. Ar olbaltumvielām saistās visi dzīvības procesi, jo tās ietilpst visu dzīvo organismu šūnu un audu sastāvā.

 

Kāpēc to ir svarīgi uzņemt?

Organismam proteīns nav svešs, mēs to ikdienā uzņemam no dažādiem pārtikas produktiem, piemēram gaļas, olām, pupiņām un citiem produktiem. Proteīnu ir svarīgi uzņemt tādēļ, ka tas veido un atjauno audus – skeleta muskuļus, skrimšļus, aisinsvadus un citus audus. Tāpat proteīns arī tiek izmantots, lai no tā veidotos enzīmi un hormoni, kuri regulē metabolismu jeb vielmaiņu. Tie ir ļoti nozīmīgi augšanas un citos organismā noritošos procesos. Salīdzinot ar ogļhidrātiem un taukiem, organismā neveidojas proteīna rezerves, tāpēc ir ļoti svarīgi to uzņemt pietiekamā daudzumā.

 

Kam tas ir domāts?

Whey proteīnu, jeb olbaltumvielu pulveri, var lietot jebkurā vecumā. Tas ir domāts cilvēkiem, kam ikdienā nav pietiekami daudz laika, lai uzņemtu visu nepieciešamo no pārtikas produktiem. To var lietot, gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti, gan cilvēki, kas vēlas bagātināt savu uzturu.

 

 

Kāds ir ieteicamais lietošanas daudzums?

Parasti tiek aprēķināts, ka vidēji cilvēkam ir nepieciešams 0,8 g – 1g proteīna uz kilograma ķermeņa svara, taču šis daudzums var mainīties atkarībā no tā, kāds ir uzstādītais mērķis. Izturības slodžu sportistiem būtu ieteicams uzņemt apmēram 1,5 g proteīna uz kilograma ķermeņa svara. Sportistiem, kas nodarbojas ar spēka treniņiem, būtu ieteicam uzņemt apmēram 1,8 – 2 g proteīna uz kilograma ķermeņa svara.

Kas ir vegan protein?

Viennozīmīgi vegānu proteīnu ieteiktu izvēlēties cilvēkiem, kuri ir atteikušies no dzīvnieku valsts produktiem. Šis ir 100% augu proteīns. Proteīns nesatur pienu un piena bāzes stāvdaļas. Visbiežāk tas tiek veidots no dažādiem olbaltumvielu avotiem – sojas, brūnajiem rīsiem, zirņiem, kviešiem, auzām un kaņepēm. Visi šie avoti satur aminoskābes, kuras nepieciešamas uzņemt ar pārtiku. Ļoti bagātīgs proteīna avots un lieliska alternatīva sūkalu proteīniem.

 

 

Kam tas ir domāts?

 

Vegānu proteīns ir domāts cilvēkiem, kam ir alerģija no piena produktiem. Veģetāriešiem, kas ikdienā nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus.