Pirms lietošanas izlasi

Kas ir kolagēns?

Tā ir visbiežāk sastopamā olbaltumviela Tavā organismā un atbild par struktūru, ir uzbūves pamats – locītavas, saites, cīpslas, fascija, kauli, protams, arī visur citur, piemēram, zobos. Bet savu popularitāti guva, jo kolagēns arī būvē ādu, matus un nagus. Tātad ne tikai ārējais, redzamais un tik vēlamais skaistums, bet arī iekšējā veselība, kustīgums un laba organisma funkcionēšana. 

Kolagēns pulvera formā ir kā jebkurš cits olbaltumvielu pulveris – drošs lietošanā, praktiski neiespējami pārdozēt, var lietot gan bērni, gan grūtnieces, gan (jo īpaši) seniori.

Kam tas noder?

Organisms laika gaitā zaudē savus kolagēna krājumus, un mūsu uzturā ir par maz uzturvielu, no kurām tos atjaunot. Tāpēc, ja nav iespējams dabiski šos krājumus atjaunot, ir vērtīgi lietot uztura bagātinātāju. Arī mūsu dzīvesveids un uztura izvēles paātrina kolagēna noārdīšanos organismā.

Sarp citu, kolagēns ir īpaši noderīgs gan grūtniecības laikā, gan pēcdzemdību periodā, jo tiek tērēti daudz resursi jauna organisma radīšanai un ir labi, ja atjaunojam rezerves. Arī pats organisms pamatīgi cieš un, lai tas ātrāk atjaunotos, atkal nepieciešams kolagēns. Grūtniecēm olbaltumvielu vajadzība ir augstāka, nekā līdz šim pieņēma, un kolagēna lietošana tam palīdz, jo tas satur arī citas vērtīgās aminoskābes.

Kas ir melatonīns?

Melatonīna galvenais uzdevums organismā ir regulēt nakts un dienas ciklus vai miega un pamošanās ciklus. Iestājoties tumsai, ķermenis aktīvāk ražo melatonīnu, kas signalizē ķermenim, ka ir laiks gatavoties miegam. Gaisma samazina melatonīna ražošanu un liek ķermenim sagatavoties nomodam un, sākot no aptuveni 4:00 rītā, melatonīna ražošana gandrīz apstājas līdz nākamajam vakaram. Cilvēkiem, kuriem ir miega traucjumi  bieži tiek novērots zems melatonīna līmenis.

Šis spēcīgais hormons sakārto mūsu diennakts ritmu – tas nosaka, kad ir laiks gulēt, un kad ir laiks mosties. Melatonīns arī palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, asinsspiedienu un hormonu līmeni, un tas ir cieši saistīts ar smadzeņu receptoriem, samazinot nervu aktivitāti, tātad, mazinot stresu un spriedzi, kas bieži ir bezmiega cēlonis.

“Diennakts ritms ir kā iekšējais laika skaitītājs visam, ko mūsu ķermenis dara 24 stundu laikā, un ir ļoti svarīgi, lai tas darbotos nevainojami”, skaidro miega speciālists W. Christopher Winter, MD, grāmatas “Miega risinājums: kāpēc jūs cīnāties ar bezmiegu un kā to mainīt” autors.